Cnc Torna Tezgahı

Cnc torna tezgahı bilgisayar destekli dönen parçası ile kesim sağlayan bir üründür. Kullanılan teknoloji ve tahrikli takımlar vasıtasıyla bu tezgahlara frezeleme kabiliyeti kazandırılmıştır. İç çap tornalama, dış çap tornalama, delik delme, diş açma, kanal açma, alın tornalama, kesme, tırtıl çekme ve kavuz çekme operasyonlarında yaygın olarak kullanılır. 

CNC ifadesi İngilizce Computer Numeric Control ifadesinin baş harflerinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Takım tezgahlarında yapılan işlerin komutlarla ve bilgisayar yardımıyla kontrol edilmesini sağlıyor. CNC torna tezgahları diğer Universal torna tezgahlarında farklı olarak bilgisayarlı kontrol ünitesine gönderilen programlar sayesinde eksenleri hareket ederek çalışmasını sağlıyor.

Öneri:  Cnc Azdırma Tezgahı

NC programı sayesinde bilyalı vida ve servo motor ile iş parçalarının belirlenen ölçülerde üretimi yapar. CNC tezgahları teknolojik tornalar olarak bilgisayarlı kontrol ünitesine sahiptirler. Ünitelere girilen bilgiler torna tezgahının hafızasında saklanabilir. Ayrıca üretim aşamasında programa müdahale edilip istenilen değişiklikler yapılabilir.

Faydalı Mı?
EvetHayır