Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Özel teknikler ile SEO danışmanlığı. Organik ve uzun vadeli danışmanlık. Geleceğe dönük vizyon sahibi danışmanlardan hizmet alma fırsatına sahip olun. Bize ulaşın.

Seo Nedir?

Web siteler trafik için reklam ve arama motorlarına ihtiyaç duyar. Bilinen bir gerçek olan ve en çok trafiği getiren seçenek olan SEO ülkemizde binlerce işletme tarafından kullanılan en güçlü pazarlama aracıdır. Dünya’nın ve Türkiye’nin açık ara en çok kullanılan arama motoru olan Google‘da sıralama alarak trafik getirisi ile telefon, form doldurma ve satış gibi çeşitli dönüşler kazanılır.

SEO danışmanlığı ile seçkin müşterilerimizin web siteleri Google‘da üst sıralara taşıyarak trafik kazanarak bu trafiği müşteriye dönüştürmelerine imkan sunuyoruz. Siz de SEO hizmeti almak için bizimle iletişime geçin ve teklif alın.

Çeşitli optimizasyonlar, içerik güçlendirmeleri ve bazı ileri seviye B2B ve B2C SEO teknikleri ile web siteleri Google’da üst sıralara taşıyoruz. Bu sayede geri dönüşler alarak ticari büyüme sağlıyoruz. Arama motoru optimizasyonu ile müşteri kazanmak oldukça zordur. Reklam ile doğrudan potansiyel müşteriye hemen ulaşmak mümkün iken SEO ile ulaşmak biraz zaman gerektirir. Ancak bu zamanı iyi değerlendiren web siteler reklam ile alacağı dönüşün kat kat fazlasını alacaktır.


Seo Çalışması Süreci

1- Araştırma, Analiz

Sektör analizi, rakip analizi ve web siteye her türlü yararı sağlayacak araştırmanın ve analizin yapılması.

2- Hazırlık, Çalışma

Yapılan analiz sonucunda çalışmanın metin, görsel, video ve web site içi optimizasyonu gibi çalışmaların hazırlığının tamamlanıp yapılması.

3- Ölçme, Yenileme

Yapılan çalışmaların incelenerek analiz edilmesi ve optimize edilip çalışmaya devam edilmesi.


B2B ticaretin daha zor, zaman alan ve karar verme süreci uzun olan bir durum olduğunu biliyoruz. Bu durumu göz önüne alarak seo stratejileri geliştiriyor ve uyguluyoruz. Önceliğimiz ziyaretçiyi web siteye getirdiğimizde doğru mesajları vermek daha sonra da ziyaretçiyi siteye getirmek. Bu doğrultuda site içi seo ve site dışı seo çalışmalarını profesyonel şekilde uyguluyoruz. En iyi stratejiyi hazırlayacağız demiyoruz. Sadece doğru stratejileri belirleyip uygulayacağız diyoruz. En iyiyiz demiyoruz. En iyi olmak için çalışıyoruz.

Kullandığımız Seo Araçları: Semrush, Ahrefs, Google Keyword, KeywordTool, Google Search Concole, Google PageSpeed vs.

Anahtar Kelime

Doğru anahtar kelime seçimi, kapsamlı içerik üretimi, en vurucu görsel ve videoların kullanımı ve daha fazla dijital pazarlama yöntemi ile seo özelinde çalışıyoruz. Anahtar kelimeler bulmak işin en kolay kısmıdır. Bunun için onlarca seo aracı bulunuyor ve ücretli, ücretsiz olarak hizmet veriyorlar. Anahtar kelimeleri kategorize edip kolay, zor, kısa, uzun gibi çeşitli filtreler ile listeliyoruz. Ardından bu anahtar kelimelerin tamamını tek tek aratarak ilk sayfadaki web sitelerin neler yaptığını inceliyoruz ve bu durumu karşılayacak stratejiler geliştiriyoruz. İşte başladık 🙂

Siteyi Doğru Kurgulama

SEO‘nun en temel özelliklerinden birisi olan web sitenin doğru kurgulanması durumu web sitenin kaderini belirler. Daha hızlı sonuç almak ya da sadece sonuç almak mümkünken, doğru kurgulanmayan bir site sonuç alma durumunu engeller. Bu yüzden web sitenin sayfalarının, kategorilerinin ve tüm içeriklerinin en doğru şekilde kurgulanması lazım. Bunun ana nedeni de web sitenin ziyaretçilere en iyi deneyimi yaşatmayı amaçlamasıdır. Böylece Google ile aramızda sürtüşme olmaz ve el sıkışırız.

Topyekün Düşünme

İşletmenizin web sitesinin Google‘da başarılı olması için sadece SEO‘ya odaklanmak tamamen hata olacaktır. Google trafiği tek başına Google’da kalıcı olmayı veya yükselmeyi engelleyici bir durum olabilir. Bu yüzden sosyal medya, doğrudan trafik ve yönlendirme trafikleri de göz ardı etmemek gerekir. Trafiği çeşitlendirmek iyi bir hamle olacaktır. Totalde amaç işletmeye müşteri kazandırmak olduğu için yapılan tüm bu çalışmalar web site için ve firma için faydalı olacaktır.

Google gözünde en itibarlı web sitelerden birisi olmak için iyi deneyim yaşatmalı, iyi içeriklere sahip olmalı ve doğru bir kurguya sahip olmak gerekir.

SEO Stratejisi Geliştirme

Arama motoru optimizasyonu konusunda on binlerce makale, binlerce bilimsel araştırma, binlerce uzmanın deneyimleri ve on binlerce video internette bulunuyor. Bu kadar büyük bir veri içinde kaybolmak ve bir uzmanın dediği ile başka bir uzmanın dediğini farklı olması ile yanlış adımlar atmak normaldir. Her uzman kendi deneyimlerini paylaşır ve bu sayede faydalı olmak ister. Bu doğrudur. Seo stratejisi geliştirmek için de binlerce uzmanın ne dediğini anlaşım ve bu doğrultuda denemeler yapmış ve sonuç almış bir ekibi tercih etmeniz gerekir. Yani bizi.

Zaman kaybetmeyin ve bizi arayın. Farklı ve geleceğe dönük Seo ile tanışın.